V lokalitě Praha – Stodůlky začala poslední etapa rozsáhlé rekonstrukce objektu Hájčí. Stavební firma, která se specializuje na střešní konstrukce, montuje krov a začíná s kladením Pavatexu na krokve. Předposlední etapa zahrnuje západní křídlo, keré definitivně spojí zbývající tři části a dotvoří uzavřený prostor tak, jak byl  postaven v 19. století. Z původního zdiva se dochovaly jen fragmenty, původní základy byly zpevněny. Nové obvodové stěny částečně využívají neporušené původní cihly; železobetonové stropy a schodiště jsou nové. Nosná střešní konstrukce je z nového, ručně opracovaného dřeva. Jednotlivé části krovu jsou spojovány dřevěnými kolíky.

Na krokvích je položena dřevovláknitá deska Pavatex ISOLAIR 160 mm. Stejně jako okolní střechy má mansardový tvar, střešní krytina bude bobrovka. Prostřední trakt se schodištěm bude vyšší střecha ukončená věžičkou.

Článek věnující se historii objektu a probíhající rekostrukci vyšel v časopise Povrchové úpravy, v podzimním čísle 2017 Hájčí dvorec

Nově poptávejte dřevovlákno Pavatex a další materiály na našem e-shopu: https://pavatexeshop.cz/